مشکوفی

Fatemeh

تیم فرهنــگی و ادبی
امتیاز دریافت شده از دیگران
587
این دسر یک دسر مازندرانی است و همانند مسقطی می باشد با یک تغییر کوچک در مواد اولیه

مواد اولیه :

کره: يك قاشق غذاخوري
وانیل: نوک قاشق چاي‌خوري
گلاب: يك قاشق غذاخوري
نشاسته: 3 قاشق غذاخوري
شکر: 3 قاشق غذاخوري ( بستگی به میزان شیرینی دارد که شما میپسندین)
لیوان
دم کرده: 2 قاشق غذاخوري

طرز تهیه:

نشاسته و شکر وشیر سرد را در ظرف مورد نظر ریخته و حل کنید تا نشاسته کاملا حل شود.
سپس روی حرارت ملایم قرار دهید و هم بزنید تا شیر گرم شود. توجه داشته باشید که مدام هم بزنید تا ته نگیرد.
وقتی مواد شروع به غلیط شدن ( سفت شدن یا حالت کرمی مانند گرفت ) کرد گلاب، کره، وانیل و زعفران را اضافه میکنیم و به مدت 2 دقیقه مواد را هم میزنیم.و سپس زیر گاز را خاموش میکنیم و مشکوفی آماده را در ظرفی که میخوایم سرو کنیم میریزیم ..حتی میتوانیم در قالب ریخته و بعد از گرفتن از قالب خارج کنیم.
میتونید روی این دسر را با میوه، دارچین، پسته و ... تزئین کنید
.

توجه:

مشکوفی را میتوان با طعم کاکائو یا هل یا وانیل نیز تهیه کرد که برای این طعم ها کاکائو و هل را با آب جوی مخلوط میکنیم و بجای زعفران میریزیم و برای وانیلی هم هیچ طعمی را اضافه نمیکنیم
- میتونیم در این دسر از کره استفاده نکنیم.
- این دسر را در چند رنگ روی هم ( مانند ژله ) می توان تهیه کرد.

نوش جان

دستور: فاطمه
لطفاً این مطلب را فقط با نام نویسنده و لینک آن منتشر کنید.

sssara

تیــم گالـــری عکس
2,033
ممنونم فاطمه جونمs07 طعمش خیلی خوب بود:Piesmiley1: مامانم گف دستور دنت خودمونه :Parssmile5:درست گفته؟:Prabbitsmiley:مزه دنتم میدادا :)s16 البته از قالب بیرون نیومد خخخخخs08

آغازکننده موضوع
Fatemeh

Fatemeh

تیم فرهنــگی و ادبی
587
  • آغازکننده موضوع
ممنونم فاطمه جونمs07 طعمش خیلی خوب بود:Piesmiley1: مامانم گف دستور دنت خودمونه :Parssmile5:درست گفته؟:Prabbitsmiley:مزه دنتم میدادا :)s16 البته از قالب بیرون نیومد خخخخخs08
خواهش میکنم سارای نازنینم

خوشحالم که درست کردی و از طعمشم خوشت اومده

والا بخاطر وجود نشاسته من زیاد دوست ندارم بخاطر همین نخوردم اصلاs16

اوا؟!؟!؟ چرا؟؟؟ من خواهرم درست کردش دراومدs31

بالا